неділя, 25 серпня 2019 р.

Громада, ідентичність, стабільність


Олдос Хакслі написав «Прекрасний Новий Світ» майже вісімдесят років тому, але книга сприймається так, наче написана вчора (особливо цікаво те, як письменник зміг спрогнозувати майбутнє генної інженерії). Ця книга – унікальна футуристична антиутопія, антиутопія, у якій всі щасливі. Майже всі, бо це щастя - лише в найтривіальнішому сенсі: люди прикрашають життя простими насолодами, але живуть без науки, мистецтва, філософії чи релігії. Словом, живуть без глибокого сенсу. Працюючи наполегливо й ефективно в робочий час, у неробочий час люди живуть інфантильним способом, ніколи не займаючись своїм розумом та задовольняючи себе сексом та наркотиками.
Цікавою знахідкою Хакслі є образ Дикуна, людини, яка дивиться на майбутні зміни в суспільстві практично очима нашого сучасника й озвучує думки й сумніви читача, а також страхи самого автора, яка не може бути щасливою в цьому «прекрасному» новому світі.
Чого ж боїться письменник, виходячи з його найвідомішого твору? Того, що не буде причин забороняти книг, бо не знайдеться того, хто хотів би їх прочитати. Того, що істина захлинеться в морі брехні. У підсумку, що людство погубить те, що воно найбільше любить.




Немає коментарів:

Дописати коментар

#годинимедіаграмотності

  18 лютого   2022 3-А, 3-Б і 4-Б стали учасниками Всеукраїнського уроку з медіаграмотності. Цей захід   покликаний привернути увагу молодог...